2012

27.12.2012

Zaktualizowałam stronę o nowe podstrony maluszków aktualnego miotu oraz wstawiłam pojedyncze ich zdjęcia. Zapraszam do oglądania i rezerwacji maluszków.  

24.12.2012
Przyszedł na świat 4 już miot w mojej hodowli pinczera średniego. Poród był długi. Skutkowało to tym, że zamiast usiąść do stołu z rodziną do kolacji wigilijnej ja siedziałam ale w pokoju z Happy pomagając jej przy porodzie ale nie żałuję kolacji gdyż maluszki są wyjątkowe. Poród zaczął się w granicach 14:25 a zakończył około 22:00. Wszystkie maluszki jak na razie czują się dobrze. Szczeniaczki urodziły się w szczególny dzień roku. Myślę, że i przyszli właściciele obdarzą maluchy szczególną opieką.
10.12.2012
Happy do porodu zostało już niecałe trzy tygodnie. Ciąża jest już widoczna gołym okiem a Happy robi się z dnia na dzień coraz grubsza. Nie możemy się już doczekać porodu. Jestem bardzo ciekawa ile dzieciaczków będzie miała tym razem Happy. Po domowemu nazywam ją teraz „Happunia – Mamunia”.
24.11.2012
Byłam dzisiaj z Happy na badaniu USG. Badanie USG potwierdziło, że Happy jest w ciąży. Ciąża rozwija się prawidłowo.
30.10.2012
MAX Granda Wesołków (Ares) miał robione badania które wykazały u niego ogólny zły stan zdrowia. Niestety Ares nie może już jeździć na wystawy ani nie może być psem-reproduktorem. Jego zły stan jest spowodowany chorobą serca, guzem w pęcherzu moczowym oraz chorą prostatą.
29.10.2012
27 i 28 Października byłyśmy z Happy na randce u AXELA JOY Bis Jakaranda. Randka się udała. Jeśli wszystko będzie dobrze to szczeniaczki powinny przyjść na świat pod koniec grudnia.
24.10.2012
Byłyśmy z Happy na badaniu oczek pod kątem chorób dziedzicznych. Jestem bardzo zadowolona z wyniku. Happy oczka ma zdrowe i wolne od chorób dziedzicznych.
20.10.2012
16 października Happy dostała cieczkę. A, to oznacza, że za kilka dni jedziemy do AXELA JOY Bis Jakaranda na randkę. Jestem mocno tym wyjazdem podekscytowana.
14.10.2012
Zaktualizowałam podstronę Calishy wstawiając nowe fotki. Właścicielom Cali bardzo za nie dziękuję.
13.10.2012
Byłam na wystawie klubowej w Nowym Dworze Mazowieckim. Happy otrzymała w klasie otwartej ocenę doskonałą z lok. II w konkurencji brały udział 4 suczki. Sędzia p. Piet Roosenboom.
17.08.2012
Dzisiaj z aktualizowałam stronkę Chaki. Wstawiłam nowe fotki. Właścicielce bardzo dziękuję za informacje o dziewczynce oraz za fotki.
25.06.2012
W mojej hodowli zdarzył się wypadek ze skutkiem śmiertelnym. Od dłuższego już czasu Dusia Pin-Min razem z Happy nie tolerowały się. Dusia była suczką bardzo dominującą i nie ustępliwą od samego początku jak tylko pojawiła się w hodowli Happy próbowała dominować najpierw nad szczeniakiem a później już nad dorosłą Happy. Doszło do tego, że musiałam je izolować od siebie oraz wypuszczać na dwór osobno. W poniedziałek 25 czerwca tak jak zwykle najpierw wypuściłam Dusie. Zapomniałam, że w drzwiach nie przekręciłam klucza i Ares otworzył drzwi. Zanim zdążyłam Dusie wpuścić drugimi drzwiami już doszło do nieszczęścia. Dusia poprzez swój charakter oraz brak respektu przed większymi od siebie średniakami straciła życie. Jest powiedzenie, „dopokąd dzban wodę nosi dopóki ucho mu się nie urwie” to powiedzenie bardzo dobrze odzwierciedla to co działo się w mojej hodowli przez około 2 lata. Bardzo mi jej brakuje i będzie brakować. Dusia była bardzo ciekawską pinczerką mini. Wszędzie musiała zajrzeć i wszystko obwąchać. Bardzo lubiła szczekać. Była takim prawdziwym żywym srebrem i dużo radości wniosła w moje życie… Po jej odejściu nastała w domu grobowa cisza którą trudno mi znieść… Mam nadzieję, że za „Tęczowym Mostem” Dusia biega sobie z innymi pinczerkami mini i że już nic złego jej tam nie grozi oraz, że może wyszczekać się do woli.
04.06.2012
W planowanych miotach dodałam zdjęcie przyszłego ojca miotu. Najprawdopodobniej następny miot który się urodzi w mojej hodowli będzie to miot mieszany. Oznacza to, że powinny się urodzić nie tylko szczenięta czarne-podpalane ale też i rude. Jak będzie w rzeczywistości czas pokaże. Ja się już nie mogę doczekać tego miotu. A, do zimy jeszcze tyle czasu…
17.05.2012
Wstawiłam nowe foty i filmik do galerii Chaki. Właścicielce Chaki bardzo dziękuję za ich przesłanie
10.03.2012
Byliśmy na Wystawie Międzynarodowej w Wilnie. W konkurencji brały udział 3 championy. Ares (MAX Granda Wesołków) otrzymał ocenę doskonałą z lok. 1, LT CAC, R.CACIB.  Tym samym mam świeżo upieczonego Championa Litewskiego. Osobom które trzymały za nas kciuki i życzyły powodzenia bardzo dziękuję.
04.03.2012
Uaktualniłam planowane mioty. Ojcem szczeniąt jak wszystko pójdzie dobrze zostanie AXEL JOY Bis Jakaranda.
03.03.2012
Wkleiłam na pod stronkę Calishy nowe dwa zdjęcia otrzymane od jej właścicieli. Za fotki bardzo dziękuję.
26.01.2012
Zaktualizowałam galerię Cerbera i Chaki o nowe fotki. Zapraszam do oglądania a Właścicielom bardzo dziękuję za ich przesłanie.
12.01.2012
Wstawiłam nowe fotki z nowych domków: CHAKI, CERBERA i CWANIAKA. Zrobiłam to z dużym opóźnieniem ale ostatnio brakuje mi czasu. Właścicielom bardzo dziękuję za nowe fotki.